KONST / Litografier / Färglitografi 10638060
*
nr 1063 8060
Théo Tobiasse
(f. 1927)
Färglitografi, Théo Tobiasse (f. 1927), EA-upplaga, bladets mått: 67x51
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2016
kl 18:15:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 19:12:36
1
1.000 kr
17/10 16:21:58
2
Vinnande bud
- Tema
17 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Mårten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Théo Tobiasse
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Läs mer om Théo Tobiasse
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad théo tobiasse
-
2031 Färglitografi
Théo Tobiasse (f. 1927), "Le prince de l'exil". Si..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:30
*
Théo Tobiasse
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Théo Tobiasse
nr 1063 8060
Théo Tobiasse
(f. 1927)
Färglitografi, Théo Tobiasse (f. 1927), EA-upplaga, bladets mått: 67x51
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 19:12:36 | 1 | 1.000 kr |
17/10 16:21:58 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
17 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, MÃ¥rten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Théo Tobiasse
Théo Tobiasse, född 1927 i Jaffa, Israel, israelisk/fransk mÃ¥lare.Läs mer om Théo Tobiasse
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad théo tobiasse
-
2031 Färglitografi
Théo Tobiasse (f. 1927), "Le prince de l'exil". Si..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:30